DNB Invest
Benedicte Bakke ser etter selskaper med høy innovasjon som gir oss nye vaksiner, diagnostikk og legemidler.
Benedicte Bakke forvalter aksjefondet DNB Bioteknologi. Bioteknologi- selskapene BioNTech og Moderna var blant de første selskapene som fikk en vaksine klar til bruk mot COVID-19.
- Vi ser etter selskaper som har en banebrytende teknologi som leverer produkter som dekker et udekket medisinsk behov. Det kan bety at man også har en gunstig konkurranseposisjon og drivere i aksjekursen som kan gi god avkastning over tid, sier Bakke.
Se hvilke selskaper forvalter Benedicte Bakke synes er interessante:
Hvorfor mener du bioteknologi er spennende?
- Det er utrolig spennende å kunne investere i et område som er med å bedre folkehelsen og bringe gode produkter til gode for pasienter og samfunn, samtidig som det gir muligheter for avkastning, forteller Bakke.
Selskapene lager også produkter som gir pasientene et bedre og lengre liv.
- Helseselskapene med høy innovasjon bedrer pasientbehandling ved å hindre utvikling av alvorlig sykdom, behandle alvorlige sykdommer og vi kan spare samfunnet for store kostnader, sier Bakke.
Merk: Innholdet i denne artikkelen er ikke ment som investeringsråd eller anbefalinger. Har du noen spørsmål om fondene det refereres til, bør du kontakte en finansrådgiver som kjenner deg og din situasjon. Husk også at historisk avkastning i fond aldri er noen garanti for fremtidig avkastning. Fremtidig avkastning vil blant annet avhenge av markedsutvikling, forvalterens dyktighet, fondets risiko, samt kostnader ved kjøp, forvaltning og innløsning. Avkastningen kan også bli negativ som følge av kurstap.