Dagens morgenrapport:
Appear ASA er norsk selskap fra Oslo som spesialiserer seg på teknologi for direkte videostrømming og medieinnhold.
Appear leverer hardware- og programvareløsninger kringkastere, telekom- og produksjonsselskaper, samt eventuelt rettighetshaverne selv, benytter for å kunne overføre sports- og nyhetshendelser direkte. Virksomheten er global og med noe over halvparten av omsetningen fra Americas, hovedsakelig i USA. i underkant av halvparten av salget er i EMEA og den resterende i APAC-regionen. Rettighetene til en direktesending kan ha en høy, men kortvarig verdi, og for rettighetshaverne som skal ta betalt fra seere og selge annonseflater er det helt avgjørende at teknologien på det riktige tidspunktet er både kostnadseffektiv og overføringssikker. Appear tilbyr teknologien som tar opp begivenheten, sørger for at sendingen overføres og prosesseres i et studio og til slutt blir distribuert i realtid ut til seerne. Siden selskapet i 2021 endret strategien fra å gå via distributører og partnere har topplinjen mer 3-doblet seg og vi venter en omsetning på NOK 803 mill. for 2025.
For årene fremover venter vi en ytterligere salgsvekst på 23-24% pr. år og har nylig tatt opp dekning med en kjøpsanbefaling (kjøp aksjen her) og et kursmål på NOK 105 pr. aksje. Kursen stengte i går på NOK 85.88 pr. aksje. (DNB Carnegie bisto selskapet som rådgiver og tilrettelegger i forbindelse med børsnoteringen i starten av november.)
Merk: Rapporten baserer seg på kilder som vurderes som pålitelige, men DNB Carnegie garanterer ikke at informasjonen er presis eller fullstendig. Uttalelser i rapporten reflekterer DNB Carnegies oppfatning på det tidspunkt rapporten ble utarbeidet, og DNB Carnegie forbeholder seg retten til å endre oppfatning uten varsel. Rapporten skal ikke oppfattes som et tilbud om å kjøpe eller selge finansielle instrumenter eller som en personlig anbefaling om investeringsstrategi. DNB Carnegie påtar seg ikke noe ansvar, verken for direkte eller indirekte tap, som følge av at rapporten legges til grunn for investeringsbeslutninger. For informasjon om publiserte investeringsanbefalinger og potensielle interessekonflikter i henhold til Market Abuse Regulation (MAR), vennligst se dnb.no/disclaimer/MAR. For komplett disclaimer knyttet til denne nyhetssaken se «rapporter og analyser på DNB Nyheter» på dnb.no/disclaimer.