Aksjer:
Vi har et estimat rundt 8 prosent under konsensus i forbindelse med Q3.
Himalaya Shipping har i sine månedlige oppdateringer allerede kommunisert ratenivået oppnådd for de seks tørrbulkfartøyene de hadde i drift gjennom Q3, men legger i dag fram de samlede resultatene for perioden.
Her venter vi en justert EBITDA på USD 8.7 mill. og har med det et estimat rundt 8 % under konsensus. I motsetning til konsensus venter vi i denne omgang heller ikke noe utbytte fra selskapet. Vår interesse vil i begrenset grad være på ledelsens oppdatering av de generelle markedsutsiktene og i større grad rettet mot kostnadsutviklingen og en bekreftet fremdrift på de seks nybyggene selskapet venter levert fra verft innen utgangen av Q2 2024.
Himalaya Shipping stengte i går på NOK 51 pr. aksje og vi har før eventuelle endringer etter dagens gjennomgang en kjøpsanbefaling med et kursmål på NOK 70 pr. aksje.
Rapporten baserer seg på kilder som vurderes som pålitelige, men DNB Markets garanterer ikke at informasjonen er presis eller fullstendig. Uttalelser i rapporten reflekterer DNB Markets’ oppfatning på det tidspunkt rapporten ble utarbeidet, og DNB Markets forbeholder seg retten til å endre oppfatning uten varsel. Rapporten skal ikke oppfattes som et tilbud om å kjøpe eller selge finansielle instrumenter eller som en personlig anbefaling om investeringsstrategi. DNB Markets påtar seg ikke noe ansvar, verken for direkte eller indirekte tap, som følge av at rapporten legges til grunn for investeringsbeslutninger. For informasjon om publiserte investeringsanbefalinger og potensielle interessekonflikter i henhold til Market Abuse Regulation (MAR), vennligst se dnb.no/disclaimer/MAR. For komplett disclaimer knyttet til denne nyhetssaken se «rapporter og analyser på DNB Nyheter» på dnb.no/disclaimer.