DNB Invest:
– Det vi står i nå må beskrives som en brytningstid, sier konsernsjef i DNB Kjerstin Braathen.
– Jeg syns det er et interessant tankeeksperiment å tenke på hva historikere om 100 år vil komme til å beskrive tiden vi står i akkurat nå, sa konsernsjef i DNB Kjerstin Braathen på scenen under DNB Invest.
Og utdyper:
– Jeg tror de vil beskrive en brytningstid, en slags før og etter.
Hun beskrev deretter situasjonen vi kjenner fra nyhetsbildet, usikkerheten rundt det geopolitiske, og disrupsjonen som kommer fra kunstig intelligens, og hvordan Norge og norsk næringsliv kan bidra til å sikre velferden. Se hele hennes innlegg i video nedenfor (19 minutter).
Innholdet i artikkelen er å anse som markedsføringsføringsmateriale fra DNB og skal ikke oppfattes som et tilbud om å kjøpe eller selge finansielle instrumenter eller som investeringsrådgivning tilpasset den enkelte investors situasjon. DNB påtar seg ikke noe ansvar som følge av at innholdet i artikkelen legges til grunn for eventuelle investeringsbeslutninger. Historisk avkastning er ingen garanti for fremtidig avkastning. Avkastningen kan bli negativ som følge av kurstap.