Gode råd til bedriftsledere
Mange bedriftsledere lurer på det samme, forteller rådgiverne ved DNBs kundesenter.
DNBs kundesenter snakker hver dag med bedriftsledere som ber om gode råd for hvordan styre bedriften i denne korona-perioden. DNB-leder Stian Fjeldstad Eriksen forteller at det er særlig tre råd han og kollegaene gir nå.
- Vær nøye med å sette opp budsjett, finn ut hvilke behov dine kunder har og redusér kostnadene så godt du kan, sier lederen for finansieringsteamet i DNB.
Restriksjonene blir kanskje den nye normalen i lang tid framover
Eriksen er opptatt av at bedriftsledere tenker godt igjennom følgende:
Eriksen mener at bedriftsledere ikke må ta for lett på korona-restriksjonene da kanskje blir den nye normalen i lang tid framover, sier han.
- I tillegg er det viktig å ikke være altfor optimistisk. Tråkker du feil kan det i verste fall sette bedriften mange år tilbake. Driver du for eksempel en kafé, har det mye å si om du kun kan ha 10 personer i lokalet versus 20 personer på samme tid.
Nå er det viktig å være i dialog med dine samarbeidspartnere
Alle bedriftsledere bør kjenne kundene sine best mulig for å se hvordan kundebehovene endrer seg, forteller Eriksen.
- Koronakrisen har gjort at vi bruker flere teknologiske verktøy, og vi handler på nettet. Hva betyr dette for din bedrift?
Eriksen oppfordrer bedriftene om å redusere kostnadene, så langt det lar seg gjøre
- Nå er det viktig å være i dialog med dine samarbeidspartnere. Snakk med alle rundt deg, alle de som berører din bedrift, sier lederen for bankens finansieringsteam.
Ta for eksempel kontakt med banken og be om avdragsutsettelse på lån, da betaler du kun renter i en periode. Hvis du leier lokaler kan du be om å få utsatt leien eller be om ikke å betale leie i en periode. Ta også kontakt med regnskapsfører og andre.
- Og ett tips til slutt: Vi hjelper til med å sette opp nettbanken slik at flere ansatte i bedriften får tilgang til denne. Da er bedriften godt forberedt om noen blir syke, avslutter Eriksen.