Arctic Norwegian Equities B
Aksjefond
1 år
Europa
Største region
Medium
Risiko
Årlige kostnader
Morningstar
Delvis
Bærekraft
Utvikling
Siste 5 år
( ann.)
Beskrivelse
- Fondets målsetning er å oppnå god avkastning gjennom langsiktige investeringer primært i selskaper notert på det norske aksjemarkedet. Vår investeringsavdeling har lang erfaring i å utfordre konsensus. Vi søker å oppnå investeringsmålet gjennom aktiv porteføljeforvaltning. Vår analyse av selskaper, sektorer, markeder og makroøkonomiske forhold resulterer i selektive selskapsinvesteringer. Det er ingen begrensninger for hvilke sektorer eller aksjer innenfor det norske aksjemarkedet fondet kan investere i. Fondet er en aksjeplukker og porteføljens sammensetning kan/vil avvike betydelig fra referanseindeksen. Fondets referanseindeks er Oslo Børs Fondsindeks (OSEFX). Fondet er et UCITS-fond.
Investeringshorisont
- Arctic Norwegian Equities B er et Aksjefond. Denne fondstypen passer for deg som planlegger å spare i minst 6 år.
Egenskaper
- Minstebeløp
- Sharpe 3 år
- Kurs/NAV
25. juni 2025
- Oppstartsdato18. nov. 2010
- ISINIE00B42BX430
Risiko
- Middels (4 av 7)
Morningstar rating
- Morningstar Rating er en objektiv standard som forteller oss hvor godt et fond har gjort det sammenlignet med lignende fond. Om et fond gjør det bedre enn andre fond det sammenlignes med, får det høy vurdering. Tilsvarende får et fond lav vurdering om det gjør det dårligere enn lignende fond.
Bærekraft
- BærekraftfokusDelvis
Kostnader
- Løpende kostnader
hvorav forvaltningshonorar på 1,00 %
- Plattformhonorar
- Returprovisjon
- Årlige løpende kostnader
- Resultatbasert honorar
Eventuelle transaksjonskostnader til forvalter er ikke inkludert i kostnadsoversikten. Disse oppgis under kostnadsdetaljer på oppsummeringssiden før du kjøper fondet. Kostnader ved eventuelle valutavekslinger er ikke medregnet.
Sammensetning
- Aksjer 93%Renter 7%
Portefølje
Viser fondets største investeringer.
- DNB Bank ASA7,4 %
- Odfjell Drilling Ltd7,3 %
- Kongsberg Gruppen ASA6,9 %
- Mowi ASA5,6 %
- LINK Mobility Group Holding ASA Ordinary Shares5,0 %
- Equinor ASA4,9 %
- Atea ASA4,6 %
- Aker BP ASA3,6 %
- Schibsted ASA Class B3,4 %
- Norbit ASA Ordinary Shares3,3 %