Öhman Företagsobligationsfond A
Obligasjonsfond
1 år
Ingen data å vise ...
Største region
Lav
Risiko
Årlige kostnader
Morningstar
Delvis
Bærekraft
Utvikling
Siste 5 år
( ann.)
Detaljer
- Fondet er et rentefond med målsetning om å gi en attraktiv risikojustert avkastning fra markedet for foretaksobligasjoner med høy kredittverdighet. Fondet forvaltes aktivt og på en bærekraftig måte. Fondet investerer hovedsakelig i obligasjoner utstedt av nordiske foretak med høy kredittverdighet. Bærekraftsaspektene hensyntas i økonomiske selskapsanalyser og investeringsbeslutninger. Disse har en innvirkning på, men er ikke nødvendigvis utslagsgivende for hvilke selskapsobligasjoner som tas med i fondet. Fondets gjennomsnittlige gjenstående rentebindingstid er vanligvis 2 til 4 år. All valutarisiko sikres tilbake til svenske kroner, som er fondets basisvaluta.
Investeringshorisont
- Öhman Företagsobligationsfond A er et Obligasjonsfond. Denne fondstypen passer for deg som planlegger å spare i minst 2 - 3 år.
Egenskaper
- Minstebeløp
- Sharpe 3 år
- NAV/Kurs
09. feb. 2026
- Belåningsgrad
- Oppstartsdato29. des. 2003
- ISINSE0001095506
Risiko
- Lav (2 av 7)
Morningstar rating
- Morningstar Rating er en objektiv standard som forteller oss hvor godt et fond har gjort det sammenlignet med lignende fond. Om et fond gjør det bedre enn andre fond det sammenlignes med, får det høy vurdering. Tilsvarende får et fond lav vurdering om det gjør det dårligere enn lignende fond.
Bærekraft
- BærekraftfokusDelvis
Årlig kostnad
- Løpende kostnader
hvorav forvaltningshonorar på 1,00 %
- Plattformhonorar
- Returprovisjon
- Årlige løpende kostnader
Andre kostnader
- Resultatbasert honorar
- Transaksjonskostnader
Kostnader ved eventuelle valutavekslinger er ikke medregnet.
Sammensetning
- Aksjer 0%Renter 100%
Portefølje
Viser fondets største investeringer.
- Lansforsakringar Hypotek AB2,1 %
- Bilia AB (publ)1,8 %
- Bewi Asa1,8 %
- Swedavia AB1,8 %
- Bonava AB (publ)1,6 %
- Heimstaden Bostad AB1,6 %
- Catena AB1,5 %
- Granges AB1,5 %
- Pamica Group AB1,3 %
- European Energy AS1,3 %