Öhman Företagsobligationsfond A

Obligasjonsfond

1 år

Globe

Ingen data å vise ...

Største region

Lav

Risiko

Årlige kostnader

Morningstar

 

Delvis 

Bærekraft

Utvikling

Siste 5 år
( ann.)

Detaljer

  • Fondet er et rentefond med målsetning om å gi en attraktiv risikojustert avkastning fra markedet for foretaksobligasjoner med høy kredittverdighet. Fondet forvaltes aktivt og på en bærekraftig måte. Fondet investerer hovedsakelig i obligasjoner utstedt av nordiske foretak med høy kredittverdighet. Bærekraftsaspektene hensyntas i økonomiske selskapsanalyser og investeringsbeslutninger. Disse har en innvirkning på, men er ikke nødvendigvis utslagsgivende for hvilke selskapsobligasjoner som tas med i fondet. Fondets gjennomsnittlige gjenstående rentebindingstid er vanligvis 2 til 4 år. All valutarisiko sikres tilbake til svenske kroner, som er fondets basisvaluta.

Investeringshorisont

  • Öhman Företagsobligationsfond A er et Obligasjonsfond. Denne fondstypen passer for deg som planlegger å spare i minst 2 - 3 år.

Egenskaper

  • Minstebeløp
  • Sharpe 3 år
  • NAV/Kurs

    09. feb. 2026

  • Belåningsgrad
  • Oppstartsdato
    29. des. 2003
  • ISIN
    SE0001095506

Risiko

  • Lav (2 av 7)

Morningstar rating

  • Morningstar Rating er en objektiv standard som forteller oss hvor godt et fond har gjort det sammenlignet med lignende fond. Om et fond gjør det bedre enn andre fond det sammenlignes med, får det høy vurdering. Tilsvarende får et fond lav vurdering om det gjør det dårligere enn lignende fond.

Bærekraft

Årlig kostnad

  • Løpende kostnader

    hvorav forvaltningshonorar på 1,00 %

  • Plattformhonorar
  • Returprovisjon
  • Årlige løpende kostnader

Andre kostnader

  • Resultatbasert honorar
  • Transaksjonskostnader
  • Kostnader ved eventuelle valutavekslinger er ikke medregnet.

Sammensetning

  • Aksjer 0%
    Renter 100%

Portefølje

Viser fondets største investeringer.

  • Lansforsakringar Hypotek AB
    2,1 %
  • Bilia AB (publ)
    1,8 %
  • Bewi Asa
    1,8 %
  • Swedavia AB
    1,8 %
  • Bonava AB (publ)
    1,6 %
  • Heimstaden Bostad AB
    1,6 %
  • Catena AB
    1,5 %
  • Granges AB
    1,5 %
  • Pamica Group AB
    1,3 %
  • European Energy AS
    1,3 %
Öhman Företagsobligationsfond A - Kjøp fond - DNB